Diagnostyka

Postępowanie diagnostyczne prowadzone jest kompleksowo. Obowiązkowo należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku wad macicy (USG, Histeroskopia), czynności tarczycy łącznie z oceną występowania przeciwciał przeciwtarczycowych, diagnostykę tolerancji węglowodanów oraz diagnostykę w kierunku wad genetycznych u partnerów (badanie kariotypu obojga rodziców jest bezwzględnie wymagane zwłaszcza w przypadku obciążonego wywiadu rodzinnego).

Pomimo przeprowadzenia takiej diagnostyki nie udaje się ustalić przyczyny poronień nawykowych w około 90% przypadków. Dlatego też diagnostyka musi być obowiązkowo poszerzona o trombofilie nabyte (zespół antyfosfolipidowy), trombofilie wrodzone oraz w kierunku występowania zaburzeń o podłożu autoimmunologicznym i alloimmunologicznym.

Niemal wszystkie badania diagnostyczne mające na celu ustalenie przyczyny poronień nawykowych możliwe są do przeprowadzenia w Przychodni GYNEMED.
Ze względu na specyfikę badań immunologicznych powinny być one wykonane w Przychodni  GYNEMED (dotyczy obu partnerów), co jest zasadniczym warunkiem ich wiarygodności i podstawy podjęcia leczenia immunomodulacyjnego, czyli immunoterapii.

    Korzystając ze strony gynemed.pl wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
    Rozumiem, nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia.